برادرم نگاهت ××× خواهرم حجابت ××× به حرمت خون شهدا حفظ فرما
«حجاب» در کلام و نگاه شهدا
ويژه‌نامه - ويژه نامه هفته دفاع مقدس - مورخ چهارشنبه 1389/06/31 شماره انتشار 17655

خيلي وقت ها وقتي در عبور از کوچه و خيابان با فرازي از وصيت نامه شهيدان درباره توصيه به رعايت حجاب بر روي ديوارها رو به رو مي شوم، دلم مي لرزد و بي اختيار اين جمله در ذهنم شکل مي گيرد، آن ها که رفتند کار حسيني کردند پس چرا ما که مانديم کار زينبي نکنيم و رعايت حجاب حفظ ارزش هاي اسلامي کار زينبي براي پاسداشت خون شهداست. شايد باورش سخت باشد که زنان بسياري دوشادوش رزمندگان اسلام در صحنه هاي دفاع مقدس حضور داشتند که در نقش پرستار و پزشک ياري رسان رزمندگان بوده اند و حتي اين هم باعث نشد که لحظه اي حجاب خود را کنار بگذارند.

فاطمه توانا علمي

خواهرم، محجوب باش و باتقوا، که شماييد که دشمن را با چادر سياهتان و تقوايتان مي کشيد. «شهيد عبدا... محمودي»

-به پهلوي شکسته فاطمه(س) قسمتان مي دهم که حجاب را حجاب را حجاب را، رعايت کنيد. «شهيد حميد رستمي»

-شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوي معنويت و صفا مي کشاند. «شهيد علي رضاييان»

-از خواهران گرامي خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زيرا که حجاب خون بهاي شهيدان است. «شهيد علي روحي نجفي»

-اي خواهرم: قبل از هر چيز استعمار از سياهي چادر تو مي ترسد تا سرخي خون من. «شهيد محمدحسن جعفرزاده»

-توصيه اي که به خواهران دارم اين است که اگر مي خواهند خون شهيدان را پايمال نکنند، اين است که حجاب خود را حفظ کنند. «شهيد آبياران»

-خواهر جان، حجابت را حفظ کن تا جزو ياران خدا باشي، اگر مي خواهي در دنيا سرافراز شوي، حجابت را حفظ کن. «شهيد داود عبداللهي»

- ...و شما خواهران حجاب خود را حفظ کنيد که حجاب شما سلاح شماست. «شهيد اسماعيل اسکندري»

-وصيت من به خواهرانم اين است که در شهادت من مثل زينب(س) عمل کنيد و حجاب که اصلي ترين مسئله است را رعايت کنيد که حجاب حمايت از خون شهداست. «شهيد علي آقا باقري»

- به خواهرانم بگو که اگر از من بدي ديدند مرا ببخشند و هميشه حجاب خود را حفظ کنند چون ما براي ناموس مي جنگيم. «شهيد نادر علي  اکبرنژاد»

-... و خواهران، شما در جامعه بايد حجابتان را رعايت کنيد و از همه پدران و خواهران مي خواهم که فرزندانشان را حسين وار پرورش دهند. «شهيد محمد بي آبادي»

- ... و شما اي خواهران متدين و متعهدم، خدا را به عفت زهراي اطهر(س) و شجاعت زينب(س) قسم مي دهم تا توفيق حفظ حجاب و عفيف بودن و استقامت به شما عنايت فرمايد و آن گونه که زينب را قهرمان کربلاي تاريخ اسلام کرد، شما را قهرمان عفت و استقامت و صبوري گرداند. بر شما باد حفظ حجاب... «شهيد علي اسماعيلي رنجبر»

-خواهرانم مبادا حجابتان را فراموش کنيد، چون ما سربازان به خاطر حجاب و حفظ مملکت و دين با دشمن مي جنگيم. «شهيد عبدا... رحماني منش»

- ... خواهران عزيز، حجاب خود را حفظ کنيد، شما بايد در مقابل شايعه پراکني ها و بي حجابي ها مبارزه کنيد و رسالت زينبي را در جامعه ايفا نماييد. «شهيد علي اصغر عدالتيان»

-تو اي خواهر ديني ام، چادر سياهي که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است. «شهيد عبدا... محمودي»

-خواهرم از بي حجابي است اگر عمر گل کم است نهفته باش و هميشه گل باش. «شهيد حميدرضا نظام»

-خواهرم حجاب تو مشت محکمي بر دهان منافقين و دشمنان اسلام مي زند. «شهيد بهرام يادگاري»

خيلي وقت ها وقتي در کلام شهيدان و سفارش آن ها درباره توصيه به حجاب و رعايت عفت دقيق مي شوم از خود مي پرسم چرا شهدا اين قدر بر حجاب و پوشش بانوان تاکيد و سفارش کرده اند. اصلا چه رابطه اي ميان خون شهيد و حجاب وجود دارد. چرا آنان که براي دفاع از آب و خاکشان، از جان پاکشان گذشته اند اين قدر توصيه به حجاب دارند و حتي حجاب را از خون خود کوبنده تر مي دانند.

خيلي وقت ها وقتي در عبور از کوچه و خيابان، با فرازي از وصيت نامه شهيدان درباره توصيه به رعايت حجاب در روي ديوارها روبه رو مي شوم دلم مي لرزد و بي اختيار اين جمله در ذهنم شکل مي گيرد آن ها که رفتند کار حسيني کردند پس چرا ما که مانديم کار زينبي نکنيم و رعايت حجاب حفظ ارزش هاي اسلامي کار زينبي براي پاسداشت خون شهداست.

شايد پاسخ اين سوال ها، اين دل لرزيدن ها، اين باشد که شهدا چه در صحنه هاي انقلاب که جوانان زيادي چون گل پرپر شدند و چه درعرصه هاي دفاع مقدس براي دفاع از دين، ارزش هاي ديني و اسلامي، حفظ ناموس و مقابله با ضدارزش ها به دل دشمن زدند و همه مي دانيم که حفظ حجاب يکي از ارزش هايي است که جوانان و نوجوانان ما براي آن جان بر کف، در جبهه جنگيدند و خون پاکشان بر زمين ريخت.

اما ما که مانديم نبايد با ندانم کاري ها و تقليد از مدهاي بيگانه خون هزاران شهيد را پايمال کنيم و پشت به وصايا و سفارش هايشان کنيم. جالب است بدانيد حتي رعايت حجاب و حفظ ارزش هاي اسلامي مهم ترين خواسته اي است که جانبازان نيز از مسئولان و خواهران ديني خود دارند، آن ها که براي دفاع از ارزش هاي ديني، آرمان هاي انقلاب و آب و خاکي که من و شما امروز آزادانه زندگي مي کنيم، عضوي از بدن خود را تقديم کرده اند، نه پول مي خواهند و نه جاه و مقام و نه هيچ چيز ديگر. فقط و فقط يک خواسته دارند و آن پاسداشت خون شهداست که در پيروي از ولايت فقيه، حفظ ارزش هاي ديني و رعايت حجاب در جامعه خلاصه مي شود و بس.و باز بد نيست بدانيد که حتما مي دانيد زنان بسياري دوشادوش رزمندگان اسلام در صحنه هاي دفاع مقدس حضور داشته اند که در نقش امدادگر، پرستار، پزشک و... ياري رسان رزمندگان بوده اند و حتي کوران جنگ و بمباران ها هم باعث نشد تا آن ها لحظه اي حجاب و نماد آن يعني چادر را از خود دور کنند.يک شيرزن دفاع مقدس که زماني امدادگر جبهه بوده است و امروز جانباز ۷۰درصد شيميايي است در نقل خاطره اي مي گفت: وقتي مجروح شدم به بيمارستان منتقلم کردند و چون علائم حياتي نداشتم مرا در «چادري که بر سر داشتم» پيچيدند و به معراج شهدا منتقل کردند. بنابراين در جبهه ها در کوران عمليات شديد بعثي ها هم چادر جزو لاينفک خواهران بسيجي و امدادگر بوده است. اين ها خود گواه صادقي است بر اين که شهدا و جانبازان جانفشاني کردند براي حفظ ارزش هاي اسلامي و رعايت آن ها در جامعه.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۶/۲۹ساعت 7:9  توسط رهروان شهدا  |